خانه تکانی درونتان را تمام کنید فصل جدیدی آغاز شد

خانه تکانی درونتان را تمام کنید فصل جدیدی آغاز شد

اعتماد به فطرت و طبیعت ناخودآگاهمان ، اتصال به رودی جاریست از توان و استعداد درونی مان به دریایی وسیع از آنچه خالق یکتا در سرشت ما قرار داده است.همیشه جوششی مثل گدازه هایی داغ از یک آتشفشان در درونمان زبانه میکشد که ما را به حرکتی به سمت جلو و آینده ای روشنتر و زندگی مطلوب تر هدایت می کند.گویی گنجی نهفته از نبوغ و استعداد در خود داریم و زمانی به آرامش و احساس خوشبختی می رسیم که به آن دست پیدا کنیم و به کار ببندیم.

در راه کشف این نبوغ با فراز و نشیب ها و درست و نادرست های زیادی مواجه میشویم و انتخابی درست است که با فطرت و طبیعت ما هم راستا باشد و آنجاست که درست ها را به کار میگیریم و نادرست را تنها میشنویم.زندگی مثل یک ضیافت بزرگ است. اغلب در این بزم فقط برای به دست آوردن طعام بیشتر می اندیشند و محدود انسان هایی هستند که توان و ظرفیت نبوغ خود را چیزی بیشتر از روزمرگی میدانند.انسان هایی که فکر میکنند به معنایی وسیع تر و متعالی تری برای زندگی نیاز دارند وتنها میخواهند توان، نبوغ و استعداد واقعی خود را به سطح آورند و بدانند چه می توانند بکنند و چه نمی توانند.

شاید در مسیر این شناخت بارها و بارها شکست را تجربه کرده باشند، آنقدر خسته شده باشند که دست از تلاش کشیده باشند چرا که در روزمرگی زندگی کردن، دیگر نه آنچنان نبردی به همراه دارد و نه شکستی و این آرام بخش است، باز ایستادن از اندیشیدن.

ممکن است بارها سعی کرده باشند مثل سایرین رفتار و زندگی کنند، اما دیری نپاییده که باز نتوانسته اند همساز شوند، در خلوتی با خود گفته اند نمی توانند اینگونه زندگی کنند و اگر تمام این مدت را به یادگیری و تست کردن راهکار جدید و تازه تری می پرداختند رضایتمند تر بودند تا این که همساز با روزمرگی پیش بروند واز این که دیگر بار شکست را در خودشان سرکوب کرده بودند به خود می بالیدند و بار دیگر پیروزی را در پیش میگیرند. اینان انسان هایی هستندکه دریافته اند دلیل نرسیدن افراد به اهداف و توانمندیهایشان، بی حوصلگی، ترس و خشم است و با بیرون راندن این عوامل زندگی متفاوت تری را برای خود رقم می زنند. آنها از شکست نمی هراسند  و هر شکست را پایان یک درس و شروع درس جدیدی برای شکستن سدهای موفقیت خود می دانند.

شروع جدید تان مبارک

2

نیازی نیست زیاد بدانیم، کافیست هر آنچه را میدانیم به کار بگیریم با دیدگاهی جدید و متفاوت نسبت به داشته هایمان شروع کنیم.یکی از دلایلی که زندگی و اوضاعمان تغییری نمی کند انجام دادن همان رفتارها و عادتها و حفظ شرایطی است که قبل از دست پیدا کردن به آموخته ها و شناختها داشتیم.عملگرا بودن در آنچه می دانیم، اوقات، زندگی و دنیای خودمان و اطرافمان را دگرگون میکند.خیلی اوقات پای صحبت با دوستان و نزدیکان که می نشینیم.دنیایی از حرف، ایده و راهکار از ذهنمان عبور میکند و برایش ردیف میکنیم که چه توانمندیهایی دارد و میتواند با تکیه به استعداد ذاتی و توانمندیهایش و توجه به راهکارهای پیشنهادی همه اوضاع و شرایط را متحول کند.جعبه ی پر از ابزار در ذهن خودمان می بینیم و میگوییم تو مجهز به این ابزارها هستی و جعبه ی جادویی به همراه داری که می توانی با آن دنیا را متحول کنی.ابزارهایی از توان فرد و شرایط موجود را ترسیم می کنیم و تمام تلاش ذهنیمان را انجام می دهیم تا با استفاده از این جعبه جادویی فرد به توانمندی موجود در خودش پی ببرد و بتواند گامی محکم و قاطع در مسیر رشدش و ساختن زندگی مطلوبش بردارد.

سوال اینجاست چقدر خودمان از جعبه جادویی خودمان استفاده می کنیم؟جعبه جادویی شما به چه ابزاری مجهز است ؟ آیا نمی خواهید امسال عملگراتر بوده و از این ابزار بیشتر استفاده کنید؟ آیا فکر میکند نیاز به تجهیزات بیشتری دارید ؟چه میزان از تجهیزات موجود را استفاده کرده اید ؟

جعبه جادویی خودتان را پیدا کنید

3

ما دارای نقاط قوت و توان و استعدادهایی هستیم که به آن بی توجهیم و تا زمانی که ما به توان خدادادی خود بی توجه باشیم و آنرا به کار نگیریم هیچ عامل بیرونی، تغییر شگرفی در زندگی ما ایجاد نخواهد کرد.قبل از کشف و شناسایی توان، استعداد ها و نبوغ پنهانمان بهتر است به سراغ به کارگیری استعدادهایی برویم که آن توانمندی را در خودمان می ببینیم و چه بهتر که روزانه از تجهیزات موجود در جعبه وجودیمان استفاده کنیم.همین حالا خودکار بردارید و ۳ تا از نقاط قوت خود را بنویسید. همین الا ببینید چه مساله ای در امروزتان وجود داشته که ذهن شما را درگیر کرده به ۳ نقطه قوت خود روجوع کنید کدامیک از این سه ابزار می تواند به شما در حل مساله کمک کند؟

با خودتان قرار بگذارید شنبه هر هفته یکی دیگر از نقاط قوت خود را به لیست نقاط قوتتان اضافه کنید. و هر روز در حل مسایل ببینید کدام ابزار از جعبه جادویتان را بیشتر می توانید به کار بگیرید.این تکنیک درصد بالایی از موفقیت و به کار گرفتن توانمندیهای موجود در شما را نسبت به سایرین، چند برابر افزایش خواهد داد چرا که اکثر افراد در حیطه حل کردن نقاط ضعفشان حرکت میکنند تا به کارگیری نقاط قوت و خدادایشان.

برای خودتان یک دایره شادی بکشید

4

یک روز وقتی همراه دخترم پیاده روی می کردیم او با هیجان تمام مشغول پریدن و بازی بود.هرزگاهی انگشت اشاره مرا در دست های کوچک خودش میگرفت و دور خودش میچرخید و از ته دل میخندید.من هم از شادی و دنیای زیبای او لذت میبردم ودر کنارش قدم میزدم، عابرین وقتی از کنار ما رد میشدند لبخند میزدند دخترم رو به من گفت چرا آدم ها وقتی به ما می رسن خوشحال میشن ؟ گفتم هر وقت تو خوشحال باشی، بقیه هم خوشحال میشن، این واقعیت  در مورد همه ما و در همه سنین صدق میکند . تا زمانی که آزادانه در راستای طبیعت و دایره شادی خودمان بچرخیم و حرکت کنیم ، دیگران هم از آن به وجد می آیند و ارتباط خوبی برقرار میکنند و لبخند بر چهرشان نقش میبندد”

” دایره شادی خودتان رو مشخص کنید.”هم اکنون یک دایره بکشید و داخل آن ۳ مورد از کارهایی را بنویسید  که بدون کسب هیچ آموزش قبلی انجام می دهید و از انجام دادن آن لذت می برید.ممکن است برای برخی، نقاشی ، خوانندگی، ورزش، تدریس و یا حتی عشق ورزیدن به یک کودک باشد.چقدر در طول هفته برای این دایره شادی وقت صرف می کنید؟تصمیم بگیرید که این مدت رو به دوبرابر افزایش دهید. به شما این تضمین را می دهم که اثرات خارق العاده ای  از این تغیر کوچک را تجربه خواهید کرد.

 

با ما همراه باشید

اینستاگرام: mekaramzadeh

کانال تلگرام: https://t.me/stedadyab

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

33 نظر

 1. الهام

  مرسی از شما دوست عزیز
  مطالب مفید و کاملا عین واقعیته
  کإرهایی که گفته بودین رو انجام دادم
  به امید بهتر و بهتر شدن در هر زمینه ای که توانایی لازم برای انجام آنها داریم.

  پاسخ
  1. مهرزاد کرم زاده

   درود بر شما که برای شناخت استعداد و توانمندی هایتان وقت میگذارید. بهتون تبریک میگم . موفق و موید باشید.

   پاسخ
 2. ارسلان صبامهر

  واقعا با شما موافقم که برای تغییر یافتن نیاز به تغییر سال و یا چیز دیگری نیست بلکه باید از درون تغییرات و تحولات لازم را ایجاد نماییم
  استاد کرم زاده از اینکه به خوبی این موضوع را بیان نمودید از شما بسیار سپاسگزارم
  پیروز و موفق باشید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *