برای گشودن درب دنیای رویائیتان به یک کلید نیاز دارید

برای گشودن درب دنیای رویائیتان به یک کلید نیاز دارید

استعداد و مهارت های ذاتی مثل دانه های چربی است که روی سطح آب می آید و دیر یا زود خود را نشان می دهند. با شناخت و به کار گرفتن استعدادتان نگذارید بزرگترین حسرت شما در آینده این باشد که به گذشته نگاه کنید و احساس کنید که ظرفیت هایی داشتید و نتوانستید از آنها استفاده کنید.اغلب ما ایده هایی داشتیم که هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشدند، آرزوها و رویاهایی ممکن که هیچ گاه فرصت ظهور پیدا نکردند.وقتی ایده ای در ذهن داریم،وقتی رویایی در سر می پروانیم در ابتدا مثل ساخت دنیایی فرضی است که درب آن قفل است و زمانی به واقعیت تبدیل خواهد شد که ما کلیدی برای باز کردن درب رویایی خود را در دست داشته باشیم.کلید آن درب دستورالعمل های دقیق و جامعی هست که باید ترسیم کنیم تا ما را به سر منزل مقصود برساند.این ترسیم و تصویر سازی که قرار است به واقعیت تبدیل شود به یک نقشه راه نیاز دارد.

 

آیا نقشه ی راهی برای به کارگیری استعداد وجود دارد؟

ما به یک نقشه راه نیاز داریم که دقیقا مثل یک جی پی اس عمل می کند. همانطور که می دانید عملکرد جی پی اس برای نشان دادن مسیر عبور مشخص کردن نقطه مبدا و مقصد است.شما الان کجا ایستاده اید؟ در چه جایگاهی؟ با چه فعالیت و عملکردی؟باید تصویری کاملا واضح و دقیق به جی پی اس بدهید.رسیدن به موقعیتی عالی از استعداد وتوانمندی شما در آینده ارزشش را دارد تا تشریحی کاملا جامع و دقیق از نقطه مبدا خود ارایه دهید.

مسیر دسترسی برای به کار گیری استعدادتان دقیقا مثل دستگاه جی پی اس کار میکند.در مقالات بعدی نحوه پیاده سازی و عملکرد آنرا بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

چطور با استعدادمان زندگی ایده آلی ترسیم کنیم؟

استعداد علاقه قلبی شما به انجام کاریست ، وقتی ذهنتان شروع می کند به دیدن علایقتان، در واقع استعداد و توانمندیهایی که خواسته های شما را شکل می دهد، همیشه در اطرافتان می چرخد و هیچ فرمول خارق العاده و اسرارآمیز و جادویی برای تحقق علایقتان وجود ندارد جز این که پشتکار داشته باشید. شما همیشه چیزهایی را که به آنها علاقه دارید و در ذهن تان تصور می کنید، می شنوید و تجربه می کنید و به هیچ وجه معمای اسرار آمیز نیست.خیلی جالب است بدانید یک روز که به یک مغازه رفته بودم، لحظه ای در مقابل ویترین مواد خوارکی ایستادم.درردیف اول مواد خوراکی، کیکهای شکلاتی با بسته بندی کاملا شیک قرار گرفته بود و توجه مرا به خود جلب کرد.وارد مغازه شدم همانطور که در حال قدم زدن بودم و به اجناس طبقه بندی شده  در قفسه ها نگاه می کردم، ناگهان دختر بچه ای را دیدم که با یک دست، دست مادرش و با دست دیگر یک پلاستیک از خوارکی که یک کیک شکلاتی هم در میان آنها بود در دست دارد و چشم در چشمان من دوخته و لبخند میزند. بعد از اتمام خرید در روزهای بعد باز هم مواردی ازاون کیک شکلاتی با بسته بندی شیک در خیابان،فرودگاه، سمینار، هتل وجاهای دیگری برخورد کردم.تا این که بعد از  دو سه روز بالاخره امروز به آن مغازه رفتم و آن کیک شکلاتی را خریدم.سوال آیا تمام مردم شهر دست به دست هم دادند تا آن کیک شکلاتی را به من نشان دهند؟آیا تولید و مصرف کیک شکلاتی بالا رفته است؟

واقعیت این است که کیک شکلاتی با بسته بندی کاملا شیک جلو دیگر اجناس در ویترین قرار گرفته بود،زیبایی آن بسته بندی توجه مرا درگیر خودش کرد،آن کودک مواد خوارکی دیگری نیز در دست داشت اما من اول کیک شکلاتی را دیدم چون ذهن من درگیر و متوجه کیک بود و توجه درگیر من روی کیک شکلاتی متمرکز شده بود.بارها و بارها در خیابان و هر مکان دیگری که قرار میگرفتم اگر کیک شکلاتی بر حسب اتفاق آنجا بود ذهنم مرا به توجه درگیر خودش هدایت میکرد.من باور کردم که کیک شکلاتی مدام جلو من ظاهر میشود وبالاخره شرایطی را خلق کردم تا آنرا بخرم.

ذهن ما هم مثل قفسه های درون یک مغازه هست.وقتی موضوعی را ویترین می کنیم و جلو دیگر افکار در ردیف جلو افکار طبقه بندی شده ذهنمان قرار میدهیم، توجه درگیر ما روی آن موضوع متمرکز میشود.بارها بارها مواردی در بیرون برایمان پر رنگ میشود که فکر ویترین شده آنرا در جلو قفسه ذهنمان قرار دادیم. شما به هر آنچه که در ذهن تان به آن فکر می کنید، در محیطی بیرونی به آن توجه می کنید واینطور است که ناگهان در معرض ((دید)) تان قرار می گیرد. گویی مغز از آن لحظه به بعد با دیدی جدید به آدم ها، موقعیت ها، مکالمات، منابع و ایده ها نگاه میکند و بین خواسته های درونی و چیزی که در بیرون اتفاق می افتد تطبیقی ایجاد می کند.همه این روند کاملا واقعی است پس باید در قبال رسیدن به حداکثر توانایی و استعدادتان و به کارگیری آنها در رسیدن به رویاهایتان کاملا جدی باشید.

همه ی ما در وجودمان خلاقیت داریم. همه ی ما مثل هم قدم در این دنیا می گذاریم، چیزی که از زندگی ما به دست می آید، همان قدم هایی ست که برای ساختن خودمان و به کارگیری حداکثری استعداد و تواناییمان بر می داریم. ما با فکر کردن به هر چیزی به انتظار تبدیلش می کنیم و انتظارات، اقدامات را مشخص می کند و در نتیجه اقدامات، اتفاقات رخ می دهد و شرایط و ایده آل هایی خلق می شود. همانطور که می بینید خوب یا بد افکار تاثیر خیلی زیادی روی زندگی ما دارند.تصمیم بگیرید از نتایج اعجاز انگیز افکارتان استفاده ای مثبت کنید. اگر اکنون یک بوم نقاشی در اختیار شما قرار دهند تا خودتان را با تمام استعداد وتوانایی شکوفا شده تان در شرایطی ایده آل از زندگی ترسیم کنید آنرا چطور میکشید. لطفا آنرا توضیح دهید به شما این نوید را میدهم که روزی دیدن این دست نوشته تان شما را به هیجان می آورد.لطفا آنرا بنویسید.

 

با ما همراه باشید

اینستاگرام: mekaramzadeh

کانال تلگرام: https://t.me/stedadyab

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. فرزانه قهرماني

    خیلی جالب و مفید بود .. “ما با فکر کردن به هر چیزی به انتظار تبدیلش می کنیم و انتظارات، اقدامات را مشخص می کند و در نتیجه اقدامات، اتفاقات رخ می دهد و شرایط و ایده آل هایی خلق می شود. همانطور که می بینید خوب یا بد افکار تاثیر خیلی زیادی روی زندگی ما دارند.تصمیم بگیرید از نتایج اعجاز انگیز افکارتان استفاده ای مثبت کنید. اگر اکنون یک بوم نقاشی در اختیار شما قرار دهند تا خودتان را با تمام استعداد وتوانایی شکوفا شده تان در شرایطی ایده آل از زندگی ترسیم کنید آنرا چطور میکشید. لطفا آنرا توضیح دهید به شما این نوید را میدهم که روزی دیدن این دست نوشته تان شما را به هیجان می آورد.لطفا آنرا بنویسید.” عالی بود این قسمت و بوم نقاشی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *